در طی چندین سال گذشته با شیوع انواع بیماری ها بین مردم، بسیاری از کارشناسان علم پزشکی و کشاورزی به این باور رسیده اند که استفاده زیاد از مواد هورمونی، انواع کودها و سموم و آفت کش های شیمیایی برای مبارزه با حشرات عامل اصلی بروز بسیاری از بیماری ها در میان مردم است و این سئوال اساسی مطرح می‌شود که: چرا باید محصولات ارگانیک مصرف کنیم؟ و در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ارگانیک مارت می‌خواهیم به این سئوال جواب دهیم.

توصیه محققین و متخصصین

محققان و پزشکان همواره به طور مستمر به مردم توصیه می کنند که مواد غذایی سالم و طبیعی را بیشتر در برنامه غذایی خود قرار دهند و از مصرف میوه و سبزیجات آلوده خودداری کنند، و تا جایی که میتوانند محصولات و غذاهای ارگانیک را جایگزین مواد غذایی خود کنند.

درواقع محصولات ارگانیک در اواخر سال های ۹۰ میلادی به بازار مواد غذایی ورود کرده است.

پزشکان امید دارند که با توجه به مصرف بی رویه سموم در محصولات کشاورزی، افراد روز به روز گرایش بیشتری به مصرف این محصولات پیدا کنند.

با وجود این که محصولات غذایی ارگانیک گران‌تر هستند اما امنیت غذایی هر کدام از ما بیشتر از این حرف‌ها ارزش دارد.

مزیتهای محصولات ارگانیک

مزیت های غذای سالم و ارگانیک آنقدر زیاد است که خدمت بزرگی به محیط زیست نیز میکند و میتوان گفت که یکی از مهم ترین دلایل مصرف غذای ارگانیک نیز محسوب میشود.

در مزارع محصولات ارگانیک کشاورزان از کودهای شیمیایی که اثرات منفی بر روی طبیعت میگذارد استفاده نکرده و برای حاصل خیزی زمین شان از کودهای ترکیبی کمک می گیرند، از همین رو ضایعات نیز کاهش پیدا میکند.

این محصولات پس از برداشت در مدت زمان کمی به دست مصرف کننده می رسد و تازه تر هستند. زیرا در آنها، از مواد نگهدارنده ی شیمیایی استفاده نمی شود.

در طی چندین سال گذشته تحقیقات بسیار زیادی که بر روی محصولات ارگانیک انجام شده و به این نتیجه رسیده اند که مواد غذایی ارگانیک حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و اسید های چرب ضرورری بیشتری هستند. این مواد مغذی در شیر ارگانیک به میزان ۷۰ درصد بیشتر است.