در این مطلب قصد داریم شما را با فواید محصولات ارگانیک آشنا کرده و بیان نماییم.

محصولات ارگانیک چه محصولاتی می باشند و دارای چه فواید و خصوصیاتی می باشند پس با ما در سایت ارگانیک مارت همراه شوید .

در دنیای ماشینی ما رو به روز به سوی صنعتی شدن و همچنین آلودگی های بیشتر محیط زیستی و بدلیل افزایش تقاضای محصولات بسیاری از کمپانی ها و شرکت ها و کشاورزان برای سود بیشتر و انتقال سریع تر آن به بازار از سموم و داروهای شیمیایی برای این محصولات استفاده می نماییم و این امر بجای فواید تنها مضر بوده و به همین دلیل می باشد که این سال ها آمارهای بیماری های مختلف و سرطان در دنیا سیر صعودی به خود گرفته است.

آشنایی با محصولات ارگانیک و فواید آن ها

اما در این میان کارشناسان و محققان به راه هایی برای تولید محصولات ارگانیک و بدون سموم دست یافتند و ابتدا بگوییم ارگانیک به چه معناست ؟

به روش و عملکرد کشاورزان و تولید کنندگان هنگام پرورش، تولید و حتی فرآوری محصولاتی از جمله میوه ها، سبزیجات، صیفی جات و حتی محصولات صنعتی و لبنیات و گوشت نیز که در رده محصولات دامی جای دارد از این طبقه بندی خارج نیستند

برخی از کشاورزان برای افزایش میزان رشد گیاهان از کودهای شیمیایی استفاده می کنند اما کشاورزان ارگانیک ، از کودهای طبیعی نظیر کودهای حیوانی و کمپوست نه تنها برای رشد گیاه بلکه حتی برای تغذیه خاک کمک می گیرند.

چند سالی است که پای محصولات ارگانیک به بازار مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی کشور ما باز شده است و بدلیل طبیعی بودن و فواید زیاد مورد استقبال همگان قرار گرفته است .

در روزگار گذشته بیان می شد هر چیزی قدیمی آن بهتر است و اینک به سوی همین باور قدیمی پیش می رویم و در محصولات ارگانیک بجای استفاده از آفت کش ها و سموم از روش طبیعی کفشدوزک استفاده می شود و باید بدانید کفشدوزک ها از آفت های گیاهان تغذیه می کنند و این روش جدید چند سالی است مورد استقبال برخی کشاورزان قرار گرفته است  و مورد محصولات ارگانیک حیوانی نیز اصل بر این است که حیوان در حال پرورش با علوفه و غذای طبیعی استفاده و تغذیه شود .

مواد غذایی ارگانیک سالم تر و دارای کیفیت بالایی هستند و مجددآ باید بیان نماییم که محصولات ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید میگردند و مطابق با شرایط زیست محیطی می باشند و سیستم  های کشاورزی ارگانیک کاملا مطابق با سلامت خاک و سیستمهای طبیعی و سلامت انسان  عمل می کنند  با  این روش می توان آلودگی های زیست محیطی را کاهش داد و این محصولات توسط شرکت هایی تآیید و برچسب گذاری می شوند .

فواید محصولات ارگانیک :

اینک به این موضوع می پردازیم که محصولات ارگانیک چه فوایدی دارند با تولید محصولات به صورت ارگانیک مصرف آفت کش ها و علف کشها کاهش می یابد و بسیاری از مطالعات و بررسی ها نشان میدهند که حتی مصرف بسیار کم سموم شیمیایی در تولید محصولات باعث بسیاری از بیماریها و حتی سرطان می گردد و تآثیر منفی بالایی در سلامت و سیستم ایمنی کودکان دارد .

محصولات ارگانیک دارای مواد مغذی و ارزش تغذیه ای بالایی دارند و دارای نرخ بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشند .

محصولات ارگانیک ارزش غذایی بالایی دارند و تازه بوده و طعم دل نشینی دارشته و باعث کاهش بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها و تقویت سیستم ایمنی بدن می گردند .

مضرات محصولات غیر ارگانیک :

محصولات غیر ارگانیک بدلیل استفاده از سموم شیمیایی باعث بروز بسیاری از بیماری ها و نقص های مادرزادی، تولد نوزاد با وزن کم، اختلال در سیکل ماهانه زنان، سقط جنین، بلوغ زودرس و یا دیر رس، یائسگی پیش رس، تغییر در رفتار جنسی، کاهش تعداد اسپرم مردان، کاهش باروری و یا ناباروری، تغییر در سرعت متابولیسم، اختلال در سیستم غدد داخلی، ضعف عضلانی، کاهش حافظه، آسیب به سیستم عصبی و مغز، کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن و بسیاری از بیماری ها میگردد .

هنگام تهیه محصولات طبیعی یا ارگانیک به برچسب ارگانیک روی آن محصول (محصولات غذایی یا آرایشی فرقی نمی‌کند) توجه نموده و آن را بررسی نمایید و از فروشگاه‌ های معتبر مانند ارگانیک مارت خرید نمایید .

سخن پایانی

بالا بودن جمعیت جهان دلیل روی آوردن به روش‌ تولید غیر ارگانیک بوده است ولی اگر به همین صورت ادامه یابد ، آب و خاکی را که منبع اصلی تولید غذای ما است را از بین می بریم و با تولید محصولات به شیوه‌ی ارگانیک به حفظ آب‌ و خاک ، انواع گونه‌ های جانوری و بازگرداندن تعادل به طبیعت کمک می کنیم و این دنیای خاکی تنها برای نسل ما نیست و فرزندان و نسل های دیگر هم نیاز به همین خاک و زندگی سالم دارند  پس کاری که می توانیم انجام دهیم تهیه محصولات ارگانیک می باشد.