در این مطلب قصد داریم در سایت ارگانیک مارت شما را با تفاوت محصولات ارگانیک مانند محصولات فروشگاه ارگانیک مارت و محصولات غیر ارگانیک و شیمیایی آشنا نماییم .

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک به محصولاتی گفته می شود که در تمام مراحل رشد به طور طبیعی نگهداری شده  و در خاکی که از چند سال قبل هیچ ‌گونه سموم دفع آفات گیاهی مانند : علف هرزکش‌ها ، قارچ ‌کش‌ها و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده باشد و تنها با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت  شده و پرورش  داده شده باشند .

اما با اینکه این محصولات از سایر محصولات که به صورت غیر ارگانیک و با سموم تولید می شوند بسیار سالم تر هستند اما به دلیل عدم اطلاع رسانی درست در زمینه مزایای آنها هنوز این فرآورده های ارگانیک جای خود را درسبد خرید خانوارها باز نکرده اند .

در محصولات ارگانیک به دلیل کاهش آلودگی خاک به کودها و سموم موجب باقی ماندن عناصر مفیدی مانند کلسیم ، آهن، فسفر ، منیزیم و ویتامین ث در سبزی‌ها می‌شود .

محصولات غیر ارگانیک 

محصولات غیر ارگانیک به ‌دلیل آن‌ که زمان لازم در مرحله ‌ی رشد را به طور کامل طی نمی ‌کنند، بسیاری از ویتامین‌ها و مواد ضروری را ندارد و در واقع میوه‌ هایی با ظاهر درشت که فاقد طعم و خاصیت هستند همگی ناشی از استفاده بی ‌رویه از کودها ، آفت ‌کش‌ها و باقی ماندن ترکیبات آن‌ ها در محصول است .

همین محصولات غیر ارگانیک زمانی که در شامپو و صابون و محصولات مراقبتی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرند بجای سودمند بودن عوارض جبران ناپذیری روی پوست و بدن به جا می گذارند و زمینه ساز بیماری های پوستی و انواع سرطان های پوست می گردند و با جذب مواد محصولات غیر ارگانیک توسط پوست  سموم وارد بدن انسان می گردند .

مواد موجود در مواد غذایی ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک حاوی ویتامین‌ها ، آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب بیشتری بوده و این مواد مغذی در شیرهای ارگانیک به میزان ۷۰ درصد بیشتر است .

هم چنین  ترکیبات نامناسب و مضری مانند فلزات سنگین و باقی مانده‌ های آفت ‌کش‌ها در محصولات ارگانیک وجود ندارد ولی محصولات غذایی  غیر ارگانیک بسیار مضر و آسیب رسان بوده و بهتر این است کمتر مصرف شوند.

در هر حال بدن ما به میوه و سبزیجات زیادی نیاز دارد و باید ویتامین ‌های مورد نیازمان را از طریق خوردن همین مواد غذایی تامین نماییم .

در سال های پیش خیار در زمستان در بازار موجود نبود و پرتغال در تابستان یافت نمی شد ولی این روزها هر میوه ای در هر فصل سال یافت می شود و این پدیده ناشی  از تولید و نگهداری مدرن و غیر ارگانیک این محصولات است.

سخن آخر

در این سال ها جهت درمان بیماری ‌های پوستی پزشکان بیشتر گرایش دارند که از نسخه ‌های ساختنی و گیاهی استفاده و از محصولات کارخانه‌ ای پرهیز نمایند  و کرم‌ ها و لوسیون‌ های ساختنی و گیاهی را تجویز نمایند زیرا که در داروهای کارخانه ‌ای مواد افزاینده ‌ای چون نگهدارنده‌ ها ، آنتی‌بیوتیک‌ ها و مواد قارچ‌ کش و… وجود دارد که ممکن است برای پوست‌ های حساس مشکل ایجاد نماید .

بنابراین با تجویز داروهای ساختنی و مواد گیاهی و سالم‌ تر مثل محصولات مراقبت از پوست و موی دکتر خوش رج که پس از تحقیقات و تجربیات بالا این محصولات را اختراع(کلیه محصولات دکترخوش رج دارای گواهینامه ثبت اختراع می‌باشند) و به بازار عرضه نموده است می‌توان به سالم و طبیعی بودن آنها اطمینان داشت .

از شما دعوت می‌کنیم این فیلم کوتاه را در مورد مطلب فوق مشاهده کنید